Veľký hubársky kurz – ako zbierať huby

hubarsky-kurz-ako-na-huby

Veľký hubársky kurz online určite poteší začiatočníkov aj skúsených hubárov. V tomto mykologickom kurze sa dozviete, ako zbierať huby, aké jedlé huby môžete nájsť v našich lesoch, ako rozpoznať nejedlé huby, ako rozpoznať jedovaté huby, aké znaky vám pomôžu určiť huby a tiež ako si vybrať dobrý atlas húb.

Zber húb je u nás veľmi rozšírený, preto môžete tento mykologický kurz darovať ako darčekový poukaz, ktorý určite poteší každého milovníka húb.

V tomto hubárskom kurze sa naučíte:

  • ako rozlíšiť jedovaté a jedlé huby
  • ktoré lesy navštíviť na zber rôznych druhov húb
  • ako rozpoznať huby, ako sú hríby, holubinky, muchotrávky a iné
  • ako skladovať a spracovávať huby
  • aké huby zbierať v rôznych ročných obdobiach
  • aké jedlé huby rastú v lese aj na Vianoce
  • na čo sa používajú liečivé huby

ako-zbierat-hubyV tomto kurze huby nenájdete, ale naučíte sa, do akých lesov na ne chodiť a ako rozoznať pravé hríby od nejedlých alebo dokonca jedovatých. Mykológ Zdeněk Hájek niekoľko mesiacov natáčal tento praktický hubársky kurz, čím vznikol najväčší a najkomplexnejší mykologický online kurz u nás.

Veľký kurz hubárčenia s mykológom Zdeňkom Hájkom sa stane vaším sprievodcom pri zbieraní, poznávaní a určovaní húb.

O lektorovi: Zdeněk Hájek – Mykolog

“Som predsedom Mykologického klubu Plzeň, ktorý spolupracuje s Centrom biológie, geovied a envigogiky FPE ZČU v Plzni. Mykológii sa venujem už takmer 50 rokov. Začal som samoštúdiom z literatúry, ktorá bola vtedy na našom knižnom trhu. Čoskoro som prijal členstvo v Mykologickom krúžku a som sa stal aj členom Československej mykologickej spoločnosti a Československej vedeckej spoločnosti so sídlom v Prahe. Spolupracoval som a naďalej spolupracujem s profesionálnymi mykológmi v celej Českej republike a na Slovensku. Publikoval som cez desiatku odborných článkov v Českej mykológii, mykologickom zborníku a v mykologických listoch. Neustále sa snažím držať krok s vývojom problematiky okolo určovania húb.”

 

Vstup do “veľkého hubárskeho kurzu” je dnes ZDARMA!

Do kurzu sa zapojilo už viac ako 937 účastníkov!