Starostlivosť o ovocné stromy a ich údržba rezom

Starostlivosť o ovocné stromy

Starostlivosť o ovocné stromy a stromy všeobecne je podľa profesionálneho záhradníka Jána Papeža jednou z najzmysluplnejších činností. Vidieť, ako sa strom vyvíja, rastie a prináša ovocie pod vašimi rukami, je v dnešnom uponáhľanom svete balzamom na dušu.

Spolu s lektorom sa ponorte do tohto zdanlivo zložitého procesu, ktorý vyzerá ťažší, než v skutočnosti je. Naučíte sa jednoduché zásady, ako vychovať strom z mladého na dospelý alebo ako predĺžiť život starého stromu. Dozviete sa aj overené triky z praxe záhradníka.

V kurze “Starostlivosť o ovocné stromy” sa naučíte:

  • aké druhy rezu sa používajú počas celého života stromu
  • ako konkrétne postupovať pri orezávaní stromu
  • ako omladiť, presvetliť a obnoviť koruny starých stromov
  • ako zasadiť mladý stromček a zabezpečiť mu správny štart do života
  • ako správna starostlivosť o strom ovplyvňuje jeho plodnosť

strihanie-ovocnych-stromovAbsolvovaním tohto online kurzu nielenže ušetríte peniaze za rôzne neodborné zásahy, ale budete sa môcť o svoje stromy starať s láskou sami. Odmenou vám bude nielen chutné ovocie, ale aj uspokojenie z dobre vykonanej práce.

Vstupom do kurzu získate kompletné vedomosti a zručnosti pretavené do praxe. Pochopíte princíp rastu stromov a ich vývoj. Skrátka, budete nielen rozumieť, ale aj vedieť odborne a citlivo ošetrovať stromy tak, aby sa im darilo počas celého ich života.

Niečo o autorovi kurzu – Ján Papež:

“Narodil som sa, vyrastal a pracoval v záhradníctve. Môj starý otec bol záhradník, rovnako ako môj otec, ktorého zelené ruky boli známe široko-ďaleko. Učil som sa od neho záhradníckemu remeslu a spolu s ním som robil tematické prednášky po celom regióne. Študentské roky som strávil na Strednej záhradníckej škole v Mělníku, kde som pokračoval vo vzdelávaní vyšším odborným vzdelaním v odbore záhradná a krajinná architektúra.”

 

Vstup do kurzu “Starostlivosť o ovocné stromy” je dnes ZDARMA!

Do kurzu sa prihlásilo už viac ako 5 491 účastníkov!