Patchwork pre začiatočníkov – návod a video postup

patchwork-navod-postup

Patchwork pre začiatočníkov – Naučte sa KREATÍVNE ŠIŤ metódou patchwork a ovládnite niekoľko rôznych spôsobov skladania a kombinovania textílií – návod a video postup nájdete v tomto online kurze. Urobte si vlastné originálne dečky, poťahy, tašky, vankúše, prípadne rôzne vkusné doplnky do vášho bytu, domu alebo chalupy.

Patchwork je stará technika šitia prikrývok, rôznych obliečok a poťahov, tašiek alebo vankúšov. V priebehu kurzu sa dozviete veľa zaujímavých technik patchwork a ako bonus si môžete vyrobiť tašku na zips podľa praktického návodu. Naučíte sa šiť kaleidoskop, vyskúšate si “crazy šitie” aj japonskú techniku preplietaného patchworku, techniku flic-flac a ďalšie.

>> Ďalšie informácie <<

patchwork-taskaVznik Patchwork techniky sa odhaduje najmenej pred 300 rokmi. Pôvodne z Anglicka a odtiaľ sa rýchlo rozšíril do Ameriky medzi ženami amerických osadníkov, ktoré zo zvyškov látok a obnosených odevov vytvárali hotové kúzla. Pôvod ale siaha tisíce rokov do Orientu, kde boli zošívané kusy látok a prešívané niekoľkými vrstvami. Patchwork technika bola známa v Perzii, Egypte, Grécku a starovekom Ríme behom 11. a 12. storočia sa dostala križiakmi aj do Európy.

>> Vstup do kurzu Patchwork je dnes zdarma

Zošívaním kúskov pestrofarebných textílií a látok, ich kombináciou a skladaním do rôznych geometrických tvarov vznikajú hotové umelecké diela.

O lektorke kurzu

Radka SedláčkováPatchworku sa venuje už viac ako 8 rokov a svoje nazbierané skúsenosti odovzdáva ďalej záujemcom v kurzoch. “Bol to koníček, ale teraz je to moja veľká srdcová záležitosť.” Taktiež je autorkou knihy Zipsové tašky.

Podrobné informácie nájdete nasledovnej webstránke:

Patchwork pre začiatočníkov – návody, video postupy

>> Ďalšie informácie <<

Do kurzu už vstúpilo už viac ako 10 521 účastníkov !