Paličkovanie pre začiatočníkov – video online kurz

kurz paličkovania

Naučte sa paličkovať nádherné čipky, krajky a vytvorte si originálne šperky, obrusy, dečky aj dekorácie na stenu vďaka online video kurzu PALIČKOVANIE pre začiatočníkov v pohodlí svojho domova.

Hovorí sa, že manuálna práca človeka oslobodzuje od duševných bolestí. Tí, ktorí už v sebe objavili lásku k tradičnej ručnej práci našich babičiek iste dajú za pravdu. Paličkovanie nie je len o nádhernej ručne robenej čipke, ale aj o tvorivosti, radosti z dobre vykonanej práce a o relaxácii pri upokojujúcom klepote paličiek.

Kurz paličkovania pre začiatočníkov vás prevedie premenou klbka nití na krásnu čipku.

Základným cieľom kurzu je, samozrejme, osvojenie si techniky paličkovania. Skúsená lektorka svojou zjavnou láskou k tomuto tradičnému ženskému remeslu pôsobí motivujúco a inšpirujúco. V účastníkoch povzbudzuje chuť učiť sa pracovať s niťami, tvoriť a vytvárať.

>> Ďalšie informácie <<

Kurz paličkovania prechádza od základov tohto ľudového “umenia” až po paličkovanie jednoduchších obrázkov. V rámci kurzu sú účastníci oboznámení s pomôckami a bežne používanými pojmami paličkovania a osvojujú si prípravu na proces tvorby čipky. Učia sa základné techniky a vzory, vytvárajú si predlohy a zakladajú si vlastné vzorkovníky.

krajky, čipky, dekorácie

Kurz paličkovania pre začiatočníkov ukazuje cestu od nití až ku krásnej čipke.

Pre koho je kurz určený? Na kurze paličkovania je vítaný každý, kto:

  • sa cíti byť očarený čipkárskym umením a túži sa naučiť tvoriť s paličkami,
  • obdivuje ručné práce našich babičiek a chce sa priučiť remeslu,
  • s paličkovaním začína a potrebuje pomôcť,
  • o paličkovaní nikdy nepočul, ale chcel by sa dozvedieť viac,
  • si potrebuje duševne oddýchnuť a načerpať novú energiu.

Na kurze paličkovania je vítaný úplne každý, kto má chuť naučiť sa niečo nové, kto túži tvoriť a vytvárať alebo len chce stráviť čas príjemným, plnohodnotným spôsobom.

Kurz paličkovania je vhodný predovšetkým pre začiatočníkov, ktorí majú s paličkovaním malé alebo žiadne skúsenosti. S lektorkou kurzu môžete začať takpovediac od jedinej nitky, postupovať vlastným tempom a tvoriť, tvoriť a tvoriť… až sa vaše ruky dokonale zžijú s paličkami.

>> Vstup do kurzu paličkovania je dnes zdarma

Tri dôvody prečo práve paličkovanie

Paličkovanie je tradičnou ručnou prácou našich predkov. Jeho história sa na našom území začala písať v 16. storočí. Výrobe čipiek sa venovali prevažne ženy baníkov ako zárobkovej činnosti. V 19. storočí dokonca vznikali školy vyučujúce paličkovanie. V paličkovaní i dnes mnohí nachádzajú odkaz predchádzajúcich generácií.

Paličkovanie je umelecká produktívna činnosť. Je to spôsob sebauplatnenia, využitia osobnej kreativity a manuálnej zručnosti, kde na konci stojí skutočný hmatateľný produkt. Nádherná čipka, krásny šperk, dekorácia na oblečenie alebo interiérový doplnok. To všetko a ešte oveľa viac dokážu vaše ruky a obyčajné paličky vyrobiť z klbka nití.

Paličkovanie je formou psychohygieny. Ako píšeme v úvode, je to činnosť, ktorá človeka oslobodzuje od duševných bolestí. Tvorenie, využívanie vlastného potenciálu, produktívne trávenie voľného času, manuálna práca a radosť z oku lahodiaceho výsledku, to všetko sú neoceniteľné benefity paličkovania. Paličkovanie vnáša do bežných dní tvorivosť, fantáziu a monotónny pokoj. Prináša uvoľnenie stresu, napätia a oslobodenie od každodenných problémov.

lektor - Iva ProškováO lektorke kurzu

Základmi paličkovanej čipky prevedie účastníkov kurzu skúsená lektorka a vášnivá milovníčka paličkovania, Iva Prošková. Ručne paličkovanú čipku učí už celé jedno polstoročie, sama sa intenzívne venuje paličkovaniu, kreslí a navrhuje vzory, tvorí a vystavuje čipky a je autorkou niekoľkých kníh a skrípt zameraných na paličkovanie.

Prvé 3 lekcie si môžete momentálne pozrieť úplne zdarma na tomto linku.

>> Ďalšie informácie <<

Do kurzu už vstúpilo už viac ako 3437 účastníkov!