Knihovnický kurz online pre začiatočníkov

knihovnický kurz online

V „Knihárskom kurze pre začiatočníkov“ sa naučíte viazať knihy, zápisníky, kresby alebo fotografie japonským štýlom aj krásnou starobylou koptskou väzbou.

Vďaka “Knihovnickému kurzu online pre začiatočníkov” vstúpite s lektorkou Radkou Prokopovou do voňavého sveta papiera a uvidíte, aké netušené možnosti kreativity a tvorby sa skrývajú vo väzbe kníh. Naučíte sa väzbu v japonskom štýle a tiež koptskú väzbu. Tento starobylý spôsob viazania, známy už vyše 2000 rokov, sa hodí na zviazanie kresieb, zápisníkov či rôznych druhov kníh a dobre poslúži aj na zviazanie fotoalbumu.

Začnete výrobou a ozdobením zošita a potom sa naučíte zviazať zápisník v čistom japonskom štýle. V druhej časti kurzu sa krok za krokom naučíte o niečo zložitejšiu, ale o to ozdobnejšiu koptskú väzbu.

V knihárskom kurze sa dozviete:

  • knihovnický kurz onlineaké pomôcky sú potrebné pre základnú knihársku prácu
  • ako si vyrobiť zošit kreatívnym spôsobom
  • ako si zviazať zápisník japonskou väzbou
  • ako si zviazať knihu starobylou koptskou väzbou

Knihovnický kurz online pre začiatočníkov vám na praktických príkladoch ozrejmí ako pracovať s papierom, pochopíte princíp výroby dosiek a lepenia a naučíte sa ozdobne zviazať zložky papiera. Lektorka vám prezradí niektoré knihárske triky a ukáže spôsob, ako nad výrobou knihy premýšľať, aby vás to bavilo.

Tento online kurz je základom, ktorý vás uvedie do sveta nelepených väzieb, a sami sa potom môžete donekonečna hrať s rôznymi farbami či typmi materiálov. Skvelé je, že na výrobu nie sú potrebné žiadne špeciálne pomôcky a všetko zvládnete jednoducho v pohodlí doma. Všetky potreby môžete dokonca nakúpiť v bežnom papiernictve.

Vstup do “knihovnického kurzu je dnes ZDARMA!

Do kurzu sa zapojilo už viac ako 438 účastníkov!