Chainmaille – Krúžkovanie a Drôtené šperky

chainmaille-sperky

Chainmaille – šperky z drôtikov a korálikov (krúžkovanie).  Osvojte si techniku, akou sa dajú vytvoriť šperky z drôtikov aj korálok a rozmanité návody na krúžkovanie.

Objavte kúzlo techniky zvanej Chainmaille čiže krúžkovanie, staré techniky výroby šperkov z drôtikov a korálkov. Spájaním krúžkov sa naučíte vyrábať retiazky, náramky, brošne, náhrdelníky a veľa ďalších krásnych šperkov.

Naučíte sa vyrobiť šperky z korálok a drôtikov, ktoré nebude mať nikto iný, a budú jedinečné. Originálne šperky vyrobené metódou krúžkovania potešia všetkých blízkych i vás samotných.

V kurze Chainmaille – Krúžkovanie sa dozviete:

  • ako vyrobiť profesionálne retiazky
  • ako si vyrobiť japonské kvety
  • ako sa robí perzská väzba
  • ako sa robí keltská ruža
  • ako sa robí väzba Helm Chain
  • ako sa robí väzba European 4in1
  • ako tvoriť geometrické tvary podľa európskej a japonskej väzby

V kurze Chainmaille – šperky z korálok a drôtikov objavíte jedinečné návody na vytváranie šperkov a krúžkovanie. Zapojíte svoju fantáziu a do každého šperku môžete dať kus seba. Vlastnoručne vyrobené šperky tak budú odrazom vašej osobnosti. Potešte seba, obdarujte aj svojich blízkych.

Chainmaille, čiže krúžkovanie, je tvorivá ručná technika používaná v Európe asi od piateho storočia. Názov Chainmaille k nám dorazil z angličtiny a v preklade znamená doslova krúžková košeľa. Technika krúžkovanie je v súčasnej dobe na výslní najmä v USA a Kanade už niekoľko rokov. Úplne pôvodný názov ale pochádza z francúzskeho názvu Macula, čo doslova znamená sieť.

drotene-sperky

Pomocou video kurzu Chainmaille – šperky z drôtikov a korálikov sa naučíte vytvoriť šperky ako originálny náramok alebo napríklad náušnice. Preniknetee  do tajov tvorby japonskej kvetinky, retiazky typu Barrel Chin, Perzskej väzby Half-Persian, zauzlovanie krúžkov, Keltská ruža Celtic Star, väzby Helm Chin či European 4in a naučíte sa aj geometrické tvary.

Lektorkou kurzu Chainmaille – šperky z drôtikov a korálikov je Jaroslava Kavalírová, známa pod prezývkou Jája alebo Tabytha. Zameriava sa hlavne na tvorbu krúžkovania a vytváranie šperkov z drôtikov, korálok a hliníkových krúžkov. Objavíte spolu s ňou aj pomôcky pre dojčiace mamičky a tipy na cumlíky pre bábätká. Skrátka ručné tvorivé práce všetkého druhu hodiace sa k veľkému množstvu príležitostí.

Vstup do kurzu “Chainmaille – Krúžkovanie a Drôtené šperky” je dnes ZDARMA!

Do kurzu sa prihlásilo už viac ako 3320 účastníkov!